کار در قبرس شمالی

20اردیبهشت1402
0 نظر

وضعیت بازار کار در قبرس شمالی چطور است؟ حداقل دستمزد یک کارگر در قبرس شما چقدر است؟ برای کار در قبرس شمالی به چه مدارکی نیاز داریم؟ کدام مشاغل از بازار بهتری برخوردار هستند؟ آیا با کار در قبرس شمالی دخل و خرج با هم جور خواهد بود یا خیر؟

با ما همراه باشید برای پاسخ به این سوالات.

کار در قبرس شمالی

در حال حاضر اطلاعات خیلی دقیقی از نرخ بیکاری در قبرس وجود ندارد. اما طبق آمار قابل استناد در فوریه 2023، نرخ بیکاری قبرس شمالی، 7.3٪ است. این نرخ مربوط به شهروندان قبرس شمالی است نه افرادی که در طی 1-2 سال اخیر به این جزیره مهاجرت کرده‌اند.

قبرس شمالی ویزایی تحت عنوان فرصت گشتن دنبال کار ندارد. معمولا شما باید شغلی پیدا کنید و بعد از اینکه رضایت کارفرما را جلب کردید، کارفرما برای شما بیمه رد می‌ کند و می‌ توانید از ویزای کار استفاده کنید.

با توجه به اینکه قبرس شمالی یک جزیره توریستی است، تمام مشاغل مربوط به صنعت توریسم و گردشگری از بازار خوبی برخوردار است. چنانچه تخصص و حرفه خاصی داشته باشید، پیدا کردن کار خیلی آسان ‌تر خواهد بود.

 اگر فنی کار باشید می‌ توانید در صنایع مختلف مثل: مکانیکی، تعمیرات وسایل برقی و خیلی صنایع دیگر مشغول به کار شوید.‌ یا می‌ توانید در صنعت ساخت و ساز یا کافه و رستوران‌ ها مشغول به کار شوید. اما انتظار نداشته باشید که از بدو ورودتان به قبرس شمالی، به اصطلاح پشت میز نشین شوید.

حداقل حقوق کار در قبرس شمالی

حداقل حقوق قانون کار در شهرهای مختلف قبرس شمالی متفاوت است. اما فرمان مربوطه صادر شده توسط شورای وزیران در سال 2022 مستلزم دریافت حقوق ناخالص ماهیانه 885 یورو برای شش ماه اول استخدام است. به دنبال استخدام مستمر با همان کارفرما به مدت شش ماه، چه قبل از اجرای مصوبه یا پس از آن، حقوق ناخالص ماهانه باید به 940 یورو افزایش یابد.

مدارک لازم برای کار در قبرس شمالی

برای کار در قبرس شمالی حتما باید مدارک تحصیلی و فنی خود را ترجمه کنید. اما اگر شما مدارک مورد نیاز را هم داشته باشید ولی در کاری که انجام می‌ دهید تخصصی نداشته باشید، هیچکدام از آن مدارک ارزش نخواهند داشت.

دانستن زبان انگلیسی یا زبان ترکی لازم است، چون جایی که کار می‌ کنید نیاز شما به زبان متفاوت خواهد بود‌.

به طور کلی از سال 2010 به بعد با توجه به توسعه کشور قبرس برای افراد متخصص، در رشته‌ های متفاوت، پیدا کردن کار آسان است. اما در نظر داشته باشید که مهاجر‌ها نمی‌ توانند در قبرس شمالی کار دولتی داشته باشند. از طرفی بهتر است، فرزندان خود را از سن 18 سالگی به بعد به داشتن شغل تشویق کنید.

60-70% دانشجویان در کنار تحصیل در قبرس شمالی، مشغول به کار هستند.

سخن پایانی

اگر به دنبال کار مورد نظر خود هستید باید واقعا متخصص باشید و به زبان انگلیسی یا زبان ترکی مسلط باشید. برای دریافت اطلاعات بیشتر با مشاورین ما تماس حاصل فرمایید.

پیام بگذارید