حضور انگلیسی ها در قبرس شمالی

19آبان1402
0 نظر
حضور انگلیسی‌ها در قبرس شمالی

انگلیسی ها در قبرس شمالی

از سال 1925 تا 1960 قبرس مستعمره انگلستان بود و بدیهی است که حتی با اعلام استقلال کشور ، حضور انگلیسی ها در قبرس شمالی تاثیر بسزایی در این کشور گذاشته باشد. به دنبال توافقنامه لندن و زوریخ در 19 فوریه 1959 در امپراتوری بریتانیا ادغام شد. به همین دلیل است که بسیاری از آداب و رسوم بریتانیایی در این جزیره یافت می شود. به عنوان مثال، این جزیره به دلیل آن زمان پر از جعبه های تلفن قرمز جذاب است. به طور مشابه، صندوق پستی به سبک بریتانیایی وجود دارد که ممکن است در جزیره مشاهده کنید.

تاثیر بریتانیا و قبرس شمالی

در قبرس شمالی ، مردم در سمت چپ جاده مانند انگلستان به دلیل حکومت بریتانیا رانندگی می کنند. این امر رانندگی در اطراف را برای بریتانیایی‌ها بسیار آسان‌تر می‌کند و تنها چند کشور در اروپا هستند که در واقع در سمت چپ رانندگی می‌کنند. به عنوان یک مزیت، علائم جاده نیز بیشتر به زبان ترکی و انگلیسی هستند.

ساکنان انگلیسی قبرس شمالی

زبان انگلیسی در قبرس شمالی به طور گسترده صحبت می شود.

در قبرس بیشتر مردم در مدارس ابتدایی و دبیرستان زبان انگلیسی را یاد می گیرند. بنابراین مردم قبرس به خصوص در شهرها و شهرهای بزرگ توریستی کاملاً مسلط هستند، بنابراین هنگام سفارش براندی ترش خود یا درخواست راه حل مشکلی در برقراری ارتباط نخواهید داشت.

جمعیت بریتانیایی ها و انگلیسی ها در قبرس شمالی

ملکه الیزابت دوم در سال 1961 از قبرس دیدن کرد

ملکه الیزابت از جزیره دیدن کرد و برخی از شهرهای آنجا از جمله پایتخت نیکوزیا را کاوش کرد. اخیراً شاهزاده ادوارد ارل وسکس و همسرش سوفی نیز از قبرس دیدن کرده اند و پیش از آن شاهزاده ویلیام و همسرش کیت میدلتون نیز از این جزیره دیدن کرده اند.

مکان های تاثیر گرفته از حضور انگلیسی ها در قبرس شمالی

دهکده خیره کننده بالای تپه در کوهپایه های گیرنه

گیرنه  دهکده ای زیبا روی تپه با خیابان های پر پیچ و خم و یک مسیر پیاده روی و یک کلیسای عجیب است. بسیاری از مردم بریتانیا در آنجا در کوهپایه های گیرنه زندگی می کنند. این مکان پر از صندوق‌های پستی مربوط به دوران استعمار بریتانیا است و کلبه‌های سفیدکاری شده فوق‌العاده‌ای در خیابان‌های سنگ‌فرش شده و سقف‌های سفالی روی آن‌ها قرار دارد.

به هر کجای این جزیره بپیچید، تکه های کوچک بریتانیا را خواهید دید که پراکنده شده اند تا یادآوری ملایمی باشد که قبرس بسیار بیشتر از آنچه فکر می کنید بریتانیایی است!

نویسنده مشهور لارنس دورل در قبرس شمالی زندگی می کرد
نویسنده معروف بریتانیایی لارنس دورل در قبرس شمالی در روستای زیبا و تاریخی بلاپاییس در دامنه تپه زندگی می کرد. لارنس دورل، نویسنده بریتانیایی، در سرتاسر کتاب خاطراتش لیموهای تلخ قبرس، زندگی بت‌نشین و ترکیبی جامعه در بلاپایس را توصیف می‌کند و این روستا را در نقشه ادبی قرار می‌دهد. او همچنین به خاطر کتاب های مورد علاقه اش دورل در کورفو مشهور است.

پیام بگذارید