تحصیل در قبرس شمالی

9اسفند1398
0 نظر

تحصیل در قبرس شمالی

افرادی که قصد تحصیل در خارج از کشور را دارند، همواره این سؤال را مطرح می‌کنند که کدام یک از کشورها دارای دانشگاه‌های معتبر بوده و همچنین روند پروسه مهاجرت به آن‌ها سریع‌تر است؟ به منظور بررسی این مسئله باید گفت که کشور قبرس شمالی از جمله کشورهایی است که پروسه مهاجرت تحصیلی به آن بسیار سریع و ساده بود و شما می‌توانید حتی در این کشور بورسیه‌های تحصیلی 50 تا 100 درصدی را دریافت کنید.

تمامی این ویژگی‌ها باعث شده تا تحصیل در قبرس شمالی محبوبیت بسیار زیادی پیدا کند. در صورتی که قصد تحصیل در این کشور را دارید، با ما همراه باشید تا در این مطلب نگاهی به این مسئله انداخته و در مورد آن اطلاعات جامع و کاملی را به شما ارائه دهیم.

تحصیل در قبرس شمالی در مقطع پیش‌دبستانی

امکان تحصیل در مقطع پیش‌دبستانی در قبرس شمالی وجود دارد و کودکان بین ۴ تا ۶ سال است، می‌توانند در این مقطع به زبان انگلیسی تحصیل کنند.

تحصیل در قبرس شمالی در مقطع ابتدایی

تحصیلات ابتدایی در قبرس شمالی دارای سه دوره مختلف است. در دوره اول این مقطع، کودکان بین ۷ تا ۱۲ سال به مدت پنج سال باید در مدارس کشور قبرس شمالی تحصیل کنند. دوره دوم، تحصیلات متوسطه اول  بوده و بین ۱۲ تا ۱۴ سالگی می‌توانید در مدارس ابتدایی در این دوره تحصیل کنید. در نهایت دوره سوم تحصیلات متوسطه در قبرس شمالی است. در انتها اگر بخواهیم شما را با بهترین مدارس در کشور قبرس شمالی آشنا کنیم، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • مدرسه انگلیسی نکت
  • مدرسه انگلیسی گیرنه
  • آکادمی آمریکایی
  • مدرسه سنت جان
  • مدرسه انگلیسی پاسکال
  • مدرسه بین‌المللی لیماسول

تحصیل در مقطع فوق دیپلم در قبرس شمالی

اگر قصد دارید تا مدرک فوق دیپلم را در کشور قبرس شمالی دریافت کنید باید گفت که مدرک شما در این مقطع پس از اتمام موفقیت‌آمیز دو سال تحصیل در دانشگاه‌های این کشور به شما اعطا می‌شود. بر اساس قوانین کشور قبرس شمالی، دانشجویانی که با معدل مناسب فارغ‌التحصیل شوند، قادر خواهند بود تا به مقطع کارشناسی منتقل شوند.

تحصیل در مقطع کارشناسی در قبرس شمالی

یکی از مقاطع تحصیلات تکمیلی در کشور قبرس شمالی، مقطع کارشناسی است. طول دوره تحصیل کارشناسی هشت ترم یعنی چهار سال بوده و تحصیل در این دوره به زبان انگلیسی انجام می‌شود. البته نکته مهمی که در مورد تحصیل در کارشناسی باید به آن توجه داشته باشید این است که برای تحصیل در کشور قبرس شمالی نیازی به مدرک زبان انگلیسی ندارید و تنها کافی است تا به یکی از دانشگاه‌های این کشور اپلای کرده و سپس می‌توانید دوره زبان را در این کشور طی کنید.

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در قبرس شمالی

تحصیل در دوره‌های کارشناسی ارشد در کشور قبرس شمالی سه تا چهار ترم بوده و برای اتمام این دوره نیاز به انجام پایان‌نامه دارید و باید در یک آزمون شفاهی نیز از پایان‌نامه خود دفاع کنید. دانشجویان برای فارغ‌التحصیلی در این مقطع باید حداقل نمره ۲٫۵ در کشور قبرس که معادل ۱۳٫۵ در ایران است را به دست بیاورید. البته سیستم آموزش عالی در کشور قبرس این امکان را فراهم کرده تا بتوانید بدون نیاز به پایان‌نامه مدرک کارشناسی ارشد را دریافت کنید. برای رسیدن به این هدف باید تعداد ترم‌های بیشتری را طی کرده و یک پروژه مطابق با رشته تحصیلی خود انجام دهید.

تحصیل در مقطع دکترا در قبرس شمالی

شما می‌توانید با طی کردن دوره کارشناسی ارشد، با شرکت در آزمون شفاهی و انجام یک پژوهش و چاپ در یک ژورنال بین‌المللی برای تحصیل در مقطع دکترا در کشور قبرس شمالی اقدام کنید. البته باید به این نکته توجه داشته باشید که هزینه تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا در قبرس شمالی از ۵۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰ یورو است.

بهترین دانشگاه‌ها در کشور قبرس شمالی

افرادی که قصد دارند تا در مقاطع تحصیل عالی در کشور قبرس حضور پیدا کنند، یکی از سوالات بسیار مهمی که مطرح می‌کنند این است که بهترین دانشگاه‌های این کشور کدام‌اند؟ اگر بخواهیم شما را با بهترین دانشگاه‌های کشور قبرس شمالی آشنا کنیم، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

پیشنهاد ما این است که برای ادامه تحصیل در قبرس شمالی، برای اپلای به یکی از این دانشگاه‌ها اقدام کنید.

پیام بگذارید