بهترین مکان سرمایه گذاری برای سال 2024

14آذر1402
0 نظر
قبرس شمالی بهترین مکان سرمایه گذاری

قبرس شمالی بهترین مکان سرمایه گذاری املاک سال ۲۰۲۴
تحلیل مجله اقتصادی فوربز امریکا
برای بار دوم انتخاب قبرس شمالی در لیست برترین املاک ساحلی جهان شناخته شد.

دلایل سرمایه گذاری

قیمت‌های بالا، نرخ بالای وام مسکن و کاهش عرضه و… خریداران بالقوه مسکن در ایالات متحده با وضعیت تقریباً غیرممکنی روبرو هستند و در نتیجه فروش خانه‌ها متضرر شده است. آنها در پایین ترین سطح خود در 13 سال گذشته هستند.
به جای انتظار در بازار راکت به امید بهتر شدن آن، کسانی که علاقه مند به خرید ملک برای سبک زندگی یا سرمایه گذاری هستند، باید به فراتر از مرزهای ایالات متحده نگاه کنند، جایی که بهترین معاملات در آن یافت می شود.

من به‌عنوان ناشر Live And Invest Out Overseas، سه دهه است که سرمایه‌گذاری در ملک در خارج از کشور را به خوانندگان خود توصیه می‌کنم، اما توصیه من امروز بیش از همیشه صادق است.
در سرتاسر جهان بازارهای پویایی وجود دارند که از سرمایه گذاری خارجی استقبال می کنند و حتی در برخی موارد با ارائه اقامت و سایر امتیازات در ازای سرمایه گذاری بالاتر از آستانه های مالی خاص، آن را تشویق می کنند.

اینها مکان هایی هستند که ارزش باورنکردنی را با قیمت های مقرون به صرفه ارائه می دهند – به ویژه در مقایسه با ایالات متحده، که در آن میانگین قیمت فهرست در هر فوت مربع 221 دلار است.

در اینجا پیشنهادات من برای خرید ملک مقرون به صرفه در خارج از کشور در سال 2024 ارائه شده است. برای برجسته کردن پس انداز پیشنهادی، من هزینه یک خانه 1000 فوت مربعی در هر مکان را با هزینه ملکی با همان اندازه در ایالات متحده مقایسه می کنم. (221000 دلار) با استفاده از میانگین قیمت در هر فوت مربع برای ایجاد برآوردهای من.

معرفی بهترین مکان سرمایه گذاری

قبرس شمالی

47٪ پس انداز نسبت به بازار ایالات متحده

میانگین هزینه هر فوت مربع: 118 دلار
هزینه تخمینی یک آپارتمان 1000 فوت مربعی: 118،00 دلار

قبرس شمالی منطقه و ایالت جمهوری قبرس، کشوری جزیره ای در شرق دریای مدیترانه است. این شهر به خاطر سواحل طولانی و شنی، آفتاب فراوان، غذاهای عالی و مردم محلی صمیمی اش شناخته شده است.
تنش های تاریخی بین شمال و جنوب قبرس به این معنی بوده است که تا همین اواخر، گردشگری و توسعه بر جنوب متمرکز بوده است. امروز، روابط آرام شده است و در هر دو طرف مرز طبق روال معمول است.

این فرصتی را برای سرمایه گذاران املاک و مستغلات و افرادی که به دنبال خرید خانه در خارج از کشور هستند ایجاد می کند زیرا قیمت ها در قبرس شمالی مقرون به صرفه تر است و به سمت رونق گردشگری پیش می رود. هتل‌های جدید و همچنین کازینو، زمین‌های گلف و اسکله‌های تفریحی لوکس در حال افتتاح هستند، زیرا جهان جذابیت آن را جلب می‌کند.
در حال حاضر، املاک و مستغلات در قبرس شمالی بسیار مقرون به صرفه است. بهترین معاملات مربوط به توسعه‌های پیش از ساخت است، جایی که می‌توانید ملکی را حتی کمتر از میانگین هر فوت مربعی که نقل می‌کنم خریداری کنید.

همچنین، معاملات ملک به پوند بریتانیا در قبرس شمالی انجام می شود. معامله برای دارندگان دلار آمریکا می تواند در سال 2024 افزایش یابد، زیرا پیش بینی می شود ارزش پوند در برابر دلار کاهش یابد.

برزیل

38٪ پس انداز نسبت به بازار ایالات متحده

میانگین هزینه هر فوت مربع در فورتالزا : 138 دلار
هزینه تخمینی یک آپارتمان 1000 فوت مربعی: 138000 دلار

برزیل یک نیروگاه جهانی با یکی از قوی ترین و متنوع ترین اقتصادهای جهان است. از آنجایی که تا حد زیادی خودکفا است، به خوبی از بحران‌های جهانی محافظت می‌شود و سرمایه‌گذاران باهوش آن را به عنوان مکانی امن برای ذخیره پول خود جستجو می‌کنند.

این کشور همچنین عظیم است – پنجمین کشور بزرگ جهان، دارای بیش از 4500 مایل خط ساحلی، سواحل بکر، جنگل های بارانی آمازون، فرهنگ غنی، سایت های میراث جهانی یونسکو و موارد دیگر.

اگر به دنبال خرید ملک ساحلی در خارج از کشور هستید، برزیل باید در رادار شما باشد. برخی از بهترین فرصت‌های املاک ساحلی را که امروزه در هر نقطه از جهان یافت می‌شود، ارائه می‌کند.

در کجای برزیل باید به دنبال خرید ملک باشید؟

به جای شهرهای شلوغ مانند سائوپائولو و ریو، مردم محلی را به مقصد تعطیلات داخلی مانند فورتالزا و مناطق اطراف آن دنبال کنید، جایی که می توانید خانه ای در کنار ساحل با قیمت 70000 تا 140000 دلار بخرید.

کلمبیا

درصد پس انداز نسبت به بازار ایالات متحده

میانگین هزینه هر فوت مربع در مدلین: 145 دلار
هزینه تخمینی یک آپارتمان 1000 فوت مربعی: 145000 دلار

پس از سال‌ها افزایش مداوم قیمت‌ها، بازار مسکن در شهرهای بزرگ کلمبیا در حال کاهش است. اما جایی که مقرون به صرفه بودن با ارزش روبرو می شود، املاک و مستغلات در کلمبیا سخت است.
مدلین یکی از پرتقاضاترین شهرهای کشور است که دارای تعداد توریستی قوی است و آب و هوای عالی، محیطی جذاب و سبک زندگی جهانی پیچیده را ارائه می دهد. آینده نگر و نوآورانه، همچنان جوایز خود را در زمینه هایی مانند طراحی شهری و توسعه پایدار کسب می کند.

برای املاک ساحلی، به جای شهر معروف Cartagena، جایی که قیمت ملک و هزینه های زندگی در آن بالاست، به سانتا مارتا در سواحل کارائیب نگاه کنید.
سانتا مارتا یک جاذبه گردشگری داخلی است که جذابیت های مشابه کارتاخنا (سواحل، معماری اسپانیایی-استعماری، فرهنگ و موارد دیگر) را با قیمتی بهتر ارائه می دهد.

مزایای سرمایه گذاری در کلمبیا

ارز می تواند پس انداز برای دارندگان دلار آمریکا را تقویت کند و پزو کلمبیا در برابر دلار با استانداردهای تاریخی ضعیف باقی می ماند.

یکی دیگر از مزایای سرمایه گذاری در کلمبیا این است که به سرمایه گذارانی که بالاتر از آستانه های مالی خاص خرید می کنند، اقامت می دهد. 350 برابر حداقل دستمزد ماهانه (حدود 112000 دلار) در املاک و مستغلات سرمایه گذاری کنید، و می توانید واجد شرایط یک اجازه اقامت موقت سه ساله شوید.

مونته نگرو

32 درصد پس انداز نسبت به بازار ایالات متحده

میانگین هزینه هر فوت مربع: 151 دلار
هزینه تخمینی یک آپارتمان 1000 فوت مربعی: 151000 دلار

مونته نگرو کشور کوچکی در جنوب شرقی اروپا است. این کشور دارای یک خط ساحلی طولانی در امتداد دریای آدریاتیک است که می توان گفت زیباترین آب دریای مدیترانه است که در کنار سواحل باری، ایتالیا نیز قرار دارد.

اگرچه این نام هنوز در ایالات متحده معروف نیست، اما افراد آشنا مدتی است که در مونته نگرو ملک می خرند، به ویژه افراد فوق ثروتمند. توسعه دهندگان میلیاردر اسکله های تفریحی لوکسی ساخته اند که در آن یک درصد قایق های تفریحی خود را پهلو می گیرند.

قیمت املاک و مستغلات در مونته نگرو در حال افزایش است و در طول سال تا سه ماهه دوم سال 2023 بیش از 9 درصد افزایش یافته است.

بهترین انتخاب من برای مکان خرید ملک در مونته نگرو خلیج کوتور است که زیباترین و بهترین خط ساحلی کشور را در خود جای داده است. این یک ورودی عمیق از دریای آدریاتیک است که شامل آب های درخشان، کوه های سر به فلک کشیده و دهکده های سنگی قرون وسطایی و همچنین توسعه های لوکس است.

اگر در بازار سرمایه‌گذاری خرید به اجاره هستید، بهترین معاملات مربوط به توسعه‌های پیش از ساخت در اطراف خلیج کوتور است، جایی که سرمایه‌گذاری شما می‌تواند کاملاً کلیدی باشد.

مونته نگرو ممکن است در چند سال آینده به منطقه یورو بپیوندد. وقتی این اتفاق می‌افتد، باید ارزش‌های دارایی قابل توجه و سریع باشد.

املاک در مونته نگرو به یورو معامله می شود. یورو در دو سال گذشته حدود 10 درصد نسبت به دلار آمریکا کاهش یافته و حدود 20 درصد کمتر از روندهای بلندمدت است. این یک فرصت خرید کم هزینه با فرصتی برای افزایش بیشتر در صورت بازگشت نرخ ارز به نرخ های تاریخی است.

یونان

23 درصد پس انداز نسبت به بازار ایالات متحده

میانگین هزینه هر فوت مربع در Chania: 171 دلار
هزینه تخمینی یک آپارتمان 1000 فوت مربعی: 171000 دلار

بازار املاک یونان داغ داغ است. این کشور در نیمه اول سال 2023 بیشترین افزایش سالانه قیمت مسکن در 20 سال گذشته را به ثبت رساند. رشد اقتصادی و افزایش علاقه خارجی به بازار املاک و مستغلات این کشور باعث افزایش فروش می شود.

با این حال، تفاوت قیمت زیادی بین مناطق شهری و روستایی آن وجود دارد. آتن بالاترین قیمت خانه را دارد، حدود 214 دلار در هر فوت مربع.

برای بهترین معاملات ملکی، به جزایر بزرگتری نگاه کنید که به اندازه کافی از پایتخت دور هستند تا برای آتنی ها تعطیلات آخر هفته محسوب نشوند. یونان 6000 جزیره دارد و طول خط ساحلی آن بیش از 10500 مایل است.

بهترن مکان سرمایه گذاری در یونان

کورفو و کرت از جمله انتخاب های برتر من برای سرمایه گذاری در املاک و مستغلات در یونان هستند. هر دو جزیره به اندازه کافی بزرگ هستند که طیف وسیعی از انواع ملک و قیمت را ارائه می دهند و در بین گردشگران بریتانیایی و دیگر اروپایی محبوب هستند.

کرت، به‌خاطر مرکز تاریخی رنگارنگش که مملو از مغازه‌ها، رستوران‌ها و کافه‌های مد روز است که در معماری باستانی ونیزی قرار گرفته‌اند و در میان کوچه‌های پشتی باریک قرار گرفته‌اند، متمایز است.

مزایای سرمایه گذاری در یونان

یونان همچنان یک برنامه ویزای طلایی را ارائه می دهد – یکی از معدود ویزای باقی مانده در اروپا. سرمایه گذاران می توانند با صرف 250000 یورو برای املاک و مستغلات در مناطق کم تراکم کشور یا 500000 یورو برای املاک و مستغلات در مناطق پر تراکم (آتن، تسالونیکی و جاهای دیگر) اقامت کسب کنند.

گفته های کاتلین پدیکورد

من بیش از 30 سال است که به عنوان یک شریک با گروه زندگی بین المللی انتشارات آگورا و سپس به عنوان بنیانگذار Live and Invest در خارج از کشور، برنامه زنده، بازنشستگی و انجام تجارت در خارج از کشور را پوشش داده ام. در سال 1998، از ساحل شرقی ایالات متحده به واترفورد، ایرلند… سپس به پاریس، فرانسه… سپس، در سال 2008، به شهر پاناما نقل مکان کردم. امروز وقتم را بین پاناما و پاریس تقسیم می کنم.

علاوه بر نامه الکترونیکی روزانه ام، فرصت نامه خارج از کشور، با تیراژ بیش از 300000 خواننده، برای US News & World Report می نویسم و اغلب در رادیو و تلویزیون ظاهر می شوم و درباره فرصت های زندگی، بازنشستگی، سرمایه گذاری و انجام تجارت صحبت می کنم. سراسر دنیا. من به بیش از 75 کشور سفر کرده‌ام، در 23 کشور در املاک سرمایه‌گذاری کرده‌ام، در 7 کشور کسب‌وکار ایجاد کرده‌ام و فرزندانم را در 4 کشور آموزش داده‌ام. جدیدترین کتاب من، “چگونه در خارج از کشور بازنشسته شویم” توسط Penguin Random House در سال 2018 منتشر شد.

منبع: مجله اقتصادی فوربز

پیام بگذارید