شهر های مهم قبرس شمالی

9اسفند1398
0 نظر

شهرهای مهم قبرس شمالی 

افرادی که قصد مهاجرت به کشور قبرس شمالی را دارند، یکی از سوالات مهمی که مطرح می‌کنند این است که شهرهای مهم قبرس شمالی کدام‌اند؟ به منظور پاسخ به این سؤال با ما همراه باشید تا در این مطلب نگاهی به مهم‌ترین شهر های قبرس شمالی انداخته و در این زمینه اطلاعات جامع و کاملی را به شما ارائه دهیم.

لیست شهر های مهم قبرس شمالی

شهر لفکوشا (نیکوزیا)

لفکوشا که با نام نیکوزیای شمالی نیز شناخته می‌شود، پایتخت قبرس شمالی است. این شهر تنها شهر جهان است که بین دو کشور مرز مشترک دارد.لفکوشا به‌عنوان مرکز اقتصادی و سیاسی کشور قبرس شمالی نیز به حساب می‌آید. در واقع نیکوزیای شمالی دارای جایگاه ویژه اقتصادی در این کشور بوده و به همین دلیل است که بسیاری از افرادی که قصد فعالیت اقتصادی دارند، شهر لفکوشا را به‌عنوان محل زندگی خود انتخاب می‌کنند.

لفکوشا به‌عنوان محل برگزاری نمایشگاه بین‌المللی نیکوزیا نیز شناخته می‌شود و در این شهر نیز شاهد یک منطقه صنعتی سازمان یافته هستیم. لازم به ذکر است که در این شهر شاهد پنج دانشگاه بین المللی هستیم. اگر بخواهیم شما را با این دانشگاه‌ها آشنا کنیم، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • دانشگاه‌های خاور نزدیک (NEU)
  • دانشگاه بین‌المللی قبرس (CIU)
  • دانشگاه مدیترانه کارپاسیا
  • دانشگاه آمریکایی قبرس
  • دانشگاه علوم اجتماعی قبرس

شهر فاماگوستا

یکی دیگر از شهرهای مهم در قبرس شمالی، فاماگوستا است. از مهم‌ترین دلیلی که باعث افزایش اهمیت این شهر شده، وجود دانشگاه مدیترانه شرقی (EMU) و منطقه آزاد تجاری فاماگوستا در بندر آزاد این شهر است.لازم به ذکر است که شهر فاماگوستا دارای عمیق‌ترین بندر در جزیره قبرس است و به همین دلیل این شهر مرکز ترانزیت بار و مسافر محسوب می‌شود.

این بندر مرکز تجاری بین المللی این کشور بوده و قدمت آن بسیار طولانی است و محصولات اصلی و محموله های تجاری از این منطقع وارد این کشور میشود. همچنین وجود دانشگاه بین المللی مدیترانه شرقی با حضور دهها هزار دانشجو  باعث شده تا جمعیت بسیار زیادی از شهروندان این شهر دانشجویان باشند. از دیگر ویژگی‌های شهر فاماگوستا می‌توان به لایف استایل شبانه مردم در آن، کافه‌ها، رستوران‌ها و بارها معروف، ساحل این شهر و… اشاره کرد.

شهر گیرنه

شهر گیرنه که با نام کایرنیا نیز شناخته می‌شود، یکی دیگر از شهرهای قبرس شمالی است. در واقع گیرنه به‌عنوان مرکز توریستی این جزیره یاد می‌شود. مهم‌ترین عامل محبوبیت و شهرت این شهر، وجود بندرها و قلعه‌های تاریخی در آن است. همچنین به دلیل آن که این شهر در بین کوهستان و دریا قرار دارد، به همین دلیل شاهد افزایش جذابیت این شهر در بین گردشگران هستیم.

همچنین نکته دیگری که در مورد شهر گیرنه باید به آن توجه داشته باشید این است که در این منطقه شاهد هتل‌های بسیار زیادی هستیم و همچنین در این منطقه تفریحات شبانه مختلفی وجود دارد.

بدلیل این که قبرس 85 سال تحت حاکمیت بریتانیا بوده لذا بخاطر داشتن آب و هوای معتدل و آرامش و امنیت خاص، مرکز اقامت حدود 17هزار بریتانیایی است که غالب این افراد در دهکده هایی در شهر گیرنه سکونت دارند.

شهر اسکله

از دیگر شهرهای زیبا در کشور قبرس شمالی می‌توان به اسکله اشاره کرد. اسکله به واسطه وجود سواحل بسیار زیبایی که دارد، از جمله مهم‌ترین شهرهای قبرس شمالی محسوب می‌شود.

همچنین باید به این نکته توجه داشته باشید که در شهر اسکله شاهد یک ساحل بسیار زیبا به نام لانگ بیچ هستیم که یک ساحل ماسه ای و یکدست است. به دلیل ویژگی‌هایی که ساحل لانگ بیچ دارد، این منطقه در سال‌های اخیر محبوبیت بسیار زیادی در بین گردشگران دارد.

شهر کارپاز

کارپاز یکی از شبه جزیره‌های مهم در قبرس شمالی است. در این شبه جزیره شاهد بیش از 46 ساحل شنی هستیم که وجود این سواحل باعث محبوبیت این منطقه در بین گردشگران و توریست‌ها شده است.

سواحل طلایی این بخش یک جاذبه توریستی فوق العاده برای علاقمندان از سراسر جهان شده است.

شهر گوزلیورت

از دیگر شهرهای مهمی که در کشور قبرس شمالی وجود دارد، می‌توان به گوزلیورت است. مرکز این منطقه مورفو است و از گوزلیورت به‌عنوان شهر میوه در قبرس شمالی یاد می‌شود. در واقع مهم‌ترین عاملی که باعث محبوبیت و اهمیت گوزلیورت شده، وجود باغ‌های سیب، سبزیجات، گریپ فروت و خربزه در این منطقه است.

همچنین نکته دیگری که باید به آن توجه داشته باشید این است که گوزلیورت در قبرس شمالی به‌عنوان مرکز اصلی استخراج مس در این کشور نیز به حساب می‌آید.

در زمان سلطه انگلیس به این جزیره هم این شهر مرکز قسمت عمده ای از حمل و نقل بوده است که از طریق

شهر لفکه

از دیگر شهرهای مهمی که در قبرس شمالی وجود دارد، می‌توان به شهر لفکه اشاره کرد. استان لفکه در غرب قبرس شمالی قرار دارد و به واسطه تاریخی که این منطقه دارد، در لفکه شاهد خانه‌های تاریخی بسیار زیادی هستیم که سبک و معماری قبرسی-عثمانی دارند. همچنین در این شهر شاهد طیف گسترده ای از میوه‌ها، آجیل‌ها و باغ‌های مرکبات هستیم

لازم به ذکر است که بسیاری از سرمایه گذاران اعتقاد دارند که در سال‌های آینده این شهر تبدیل به قطب گردشگری قبرس شمالی می‌شود.

پیام بگذارید