رانندگی در قبرس شمالی

20اردیبهشت1402
0 نظر

رانندگی در قبرس شمالی

اگر جز افرادی هستید که قصد دارید تا به کشور قبرس شمالی مهاجرت کنید، در کنار موضوعات مختلف نیاز است تا دید کاملی در مورد رانندگی در قبرس شمالی داشته باشید. به منظور رانندگی در قبرس شمالی نیاز است تا به چند نکته بسیار مهم توجه داشته باشید تا بتوانید با کمترین مشکل اقدام به رانندگی در این کشور کنید. در همین راستا در این مطلب قصد داریم تا نگاهی به این نکات انداخته و در این زمینه توضیحات جامع و کاملی را به شما ارائه دهیم.

نکات مهم به منظور رانندگی در قبرس شمالی

در بخش اول اگر بخواهیم شما را با رانندگی در قبرس شمالی آشنا کنیم باید گفت که وسایل نقلیه در این کشور برخلاف ایران بوده و در جهت معکوس است. درست مثل کشور انگلستان، فرمان خودرو در سمت چپ بوده و این موضوع باعث می‌شود تا برای ایرانیانی که سالیان سال از فرمان سمت راست خودرو استفاده کرده اند، این موضوع در چند ماه اول چالشی باشد.

یکی دیگر از مواردی که باید به آن توجه کنید این است که برای رانندگی در این کشور، نیاز است تا گواهینامه قبرسی را دریافت کنید و با داشتن گواهینامه‌های بین المللی نمی‌توانید در این کشور اقدام به راندن وسایل نقلیه کنید.

از مهم‌ترین و سنگین‌ترین جرائم رانندگی در این کشور می‌توان به سرعت غیر مجاز، صحبت کردن با تلفن همراه و عدم استفاده از کمربند اشاره کرد. در صورتی که چنین کارهایی را در هنگام رانندگی در قبرس شمالی انجام دهید، مشمول جرائم سنگین خواهید شد.

یکی از قوانینی مهمی که در کشور قبرس شمالی وجود دارد این است که در صورت جریمه شدن در این کشور نیاز است تا در طی ۱۵ روز اقدام به پرداخت جریمه کنید. در صورت دیر کرد، مبلغ جریمه شما دو برابر خواهد شد و در صورت عدم پرداخت به موقع دادگاهی خواهید شد.

از دیگر موضوعاتی که برای رانندگی ایمن در کشور قبرس شمالی باید به آن توجه کنید این در این کشور علائم راهنمایی و رانندگی به زبان یونانی، ترکیه ای و انگلیسی بوده و نیاز است تا حداقل به یکی از این زبان‌ها مسلط باشید تا بتوانید بدون مشکل در این کشور اقدام به مسیریابی و رانندگی کنید.

دریافت گواهینامه در قبرس شمالی

یکی از سوالات مهمی که افراد به منظور رانندگی در قبرس شمالی مطرح می‌کنند این است که به منظور دریافت گواهینامه در این کشور نیاز است تا به چه مواردی توجه داشت. در سال‌های گذشته افرادی که اقامت قبرس شمالی را دریافت کرده اند، می‌توانستند با داشتن ترجمه گواهینامه ایران و مراجعه به اداره پلیس این کشور، در طی ۱۵ روز کاری گواهینامه قبرس شمالی را دریافت کنند. این قانون اخیراً دچار تغییر شده و حتی افرادی که گواهینامه بین المللی نیز داشته باشند، برای دریافت گواهینامه قبرس نیاز است تا اقدام به گذراندن دوره‌های آموزش راهنمایی و رانندگی در این کشور کرده و در امتحان رانندگی شرکت کنید.

همچنین متقاضیان گواهی نامه قادر خواهند بود تا به زبان ترکی استانبولی یا انگلیسی در این کشور امتحان داده و پس از قبولی در امتحان به درخواست خود گواهینامه‌های ١ ساله، ٢ ساله یا ۵ ساله اخذ کنند.

برای دریافت گواهینامه در این کشور نیاز است تا 800 یورو برای ثبت نام پرداخت کنید. همچنین نیاز است تا برگه معاینه چشم، برگه آزمایش گروه خونی و برگه سلامت ذهنی را دریافت کنید. در این کشور گواهینامه‌ها دارای سه درجه مختلف هستند. مدرک درجه 1 برای سواری، مدرک درجه 2 برای ون و کامیونت و در نهایت مدرک درجه 3 برای راندن ماشین‌های سنگین، کارخانه ای و صنعتی خاص است.

رفتار نیروهای پلیس در قبرس شمالی

اگر قصد دارید تا اقدام به رانندگی در قبرس شمالی کنید، باید به این نکته توجه داشته باشید که رفتار نیروهای پلیس و انتظامات در این کشور خیلی با حوصله و دوستانه بوده و این موضوع باعث می‌شود تا به هیچ عنوان احساس ناامنی در این کشور نداشته باشید.

در واقع نیروهای پلیس در قبرس شمالی تمام تلاش خود را می‌کنند تا خدمت عالی را به شهروندان قبرس ارائه داده و تا حد امکان به شهروندان کمک کنند. تمامی این ویژگی‌ها در کنار هم باعث شده تا مردم این کشور ارتباط خوبی با نیروهای پلیس داشته باشند و بتوانند با امنیت عالی در این کشور رانندگی کنند.

پیام بگذارید