چرا در سال های اخیر قبرس شمالی مورد توجه قرار گرفت؟

9اسفند1398
0 نظر

چند سالی است که قبرس شمالی مورد توجه ایرانی‌ها قرار گرفته است. اما چرا؟ در اینجا دلایل اصلی که مردم را مجذوب قبرس شمالی می‌کند آورده شده است.

بررسی دلایل اینکه چرا در سال های اخیر قبرس شمالی مورد توجه قرار گرفت؟

طبیعت زیبا و دست نخورده

جمهوری ترک قبرس شمالی دارای جمعیتی کمتر از ۴۰۰۰۰۰ نفر است که در زمینی به مساحت ۳.۳۵۴ کیلومتر مربع زندگی می‌کنند. تراکم کم جمعیت این کشور به حفظ محیط طبیعی خود کمک کرده است. امروزه این کشور با طبیعت دست نخورده و مناظر مسحور کننده‌ خود متشکل از سواحل بکر، دشت‌های همیشه سبز و کوه‌ها جلب توجه می‌کند. طبیعت وحشی قبرس شمالی در ترکیب با آب و هوای معتدل مدیترانه ای، یک سبک زندگی راحت و آرام را نوید می‌دهد.

سبک زندگی شیک

اگرچه قبرس شمالی محیط طبیعی‌تری دارد، اما ساختار بسیار توسعه یافته‌ای نیز دارد. این کشور انواع امکانات رفاهی را ارائه می‌دهد که یک فرد ممکن است برای یک تعطیلات راحت یا زندگی عادی به آن نیاز داشته باشد. قبرس شمالی گزینه‌های سرگرمی زیادی دارد. رستوران‌های معروف جهان، کافه‌ها، سینماها، تئاترها، مکان‌های تفریحی، پارک‌های تفریحی و زمین‌های گلف تنها برخی از آن‌ها هستند.

هزینه کم زندگی

قبرس شمالی شرایط زندگی مقرون به صرفه‌ای را فراهم می‌کند که با استانداردهای اروپایی قابل مقایسه است. با این حال، متوسط ​​هزینه زندگی در قبرس شمالی کمتر از اکثر کشورهای اروپایی است.

املاک مقرون به صرفه

قبرس شمالی روز به روز در حال محبوب شدن است. اما طبق آمار، املاک در قبرس شمالی همچنان مقرون به صرفه‌تر از معادل‌های خود در کشورهای اروپایی است. میانگین قیمت ملک در هر متر مربع در مراکز محبوب‌ترین شهرهای قبرس شمالی، از ۷۷۸.۴۱ یورو شروع می‌شود. از سوی دیگر، متوسط ​​قیمت هر متر مربع برای املاک خارج از مراکز شهر از ۶۲۱.۳۱ € شروع می‌شود.

املاک در قبرس شمالی هنوز نسبتاً مقرون به صرفه هستند و سرمایه‌گذاری در آن‌ها در حال حاضر می‌تواند سودهای آینده را به همراه داشته باشد.

توسعه اقتصادی

قبرس شمالی بدون شک کشوری بسیار توسعه یافته است. با این حال، به دلیل کم جمعیت بودن، هنوز جا برای توسعه وجود دارد. شما می‌توانید با خرید زمین قابل ساخت یا خرید ملک در قبرس شمالی سرمایه‌گذاری سودآوری داشته باشید.

همانطور که محبوبیت کشور همچنان در حال افزایش است، سرمایه‌گذاری در بخش املاک و هتلداری می‌تواند انتخاب عاقلانه‌ای باشد.

قوانین آسان و منعطف

جزیره قبرس شمالی دارای قوانین سفر و مهاجرت منعطفی است که به‌راحتی اقدام به سرمایه‌گذاری و تحصیل در آن کشور را برای مهاجرین و سرمایه‌گذاران فراهم می‌کند. به عنوان مثال، قراردادهای دوجانبه پس از خروج از اتحادیه اروپا همچنان با کشورهای دیگر وجود دارد که باعث می‌شود فرآیند اخذ ویزا برای ورود به کشور به‌راحتی صورت گیرد. شما می‌توانید در سایت قبرس شمالی از مشاوران و تحلیل‌گران کسب و کار و سرمایه‌گذاری ما راهنمایی بگیرید.

مالیات کم در قبرس شمالی

احتمالاً یکی از دلایل جذب مهاجران به قبرس شمالی، سطح پایین مالیات در این کشور است. در واقع، نرخ مالیات در قبرس شمالی بسیار پایین است. به عنوان مثال، اگر بخواهید شرکت خود را تاسیس کنید تنها باید ۱۰٪ از سرمایه خود را به عنوان مالیات بپردازید. همچنین، نرخ مالیات بر املاک در قبرس شمالی برای هر متر مربع تنها ۰.۲ یورو است. این مالیات پایین، باعث شده است که ایرانیان زیادی به خرید ملک و سرمایه‌گذاری در این کشور علاقه‌مند باشند.البته از ابتدای سال 2023 میزان مالیات پرداختی برای خریداران ملک تغییر کرده است و با توجه به استقبال خوب سرمایه گذاران و مهاجران اروپایی دولت این کشور هم شرایط جدیدی اعلام کرده و بعلت محدودیت منابع خاکی و ساخت و ساز مالیات بیشتری برای املاک تصویب کرده است.

دریافت اقامت آسان

با خرید ملک یا سرمایه‌گذاری در قبرس شمالی، حق اقامت در این منطقه به آسانی ممکن است. برای خرید ملک در قبرس شمالی، باید به مشاوران معتبری مراجعه کنید که تخصص در این زمینه دارند. این مشاوران معمولاً ملک‌های متنوعی را برای فروش دارند که می‌توانید از بین آن‌ها انتخاب کنید. در سایت قبرس شمالی به صورت آنلاین از ملک‌ها بازدید کنید و ملک مورد نظر را خریداری کنید.

پتانسیل بالای درآمد اجاره

املاک سرمایه‌گذاری در قبرس شمالی نرخ بازده بالای سرمایه‌گذاری را برای همه انواع سرمایه‌گذاران نوید می‌دهد. حتی سرمایه گذاران کوچک با بودجه کم می‌توانند سود خوبی کسب کنند. محبوبیت این کشور به عنوان مقصد تعطیلات، املاک اجاره‌ای را بسیار ارزشمند می‌کند.

آپارتمان‌ها و ویلاهای نزدیک به خط ساحلی برای سرمایه گذاران کوچک عالی هستند. گردشگرانی که می‌خواهند تعطیلات آرام‌تری داشته باشند ترجیح می‌دهند به جای هتل در آپارتمان یا ویلا اقامت کنند. بنابراین، اجاره‌های کوتاه مدت یک راه عالی برای کسب سود است.

از آوریل ۲۰۲۳، امکان یافتن ملک اجاره‌ای از ۲۵ یورو در روز وجود دارد. با این حال، قیمت املاک اجاره‌ای بسته به ویژگی‌های ملک روزانه تا ۳۷۵ یورو افزایش می‌یابد.

پیام بگذارید